Avšak život Georginy Kincaidové, sukuby ze Seattlu, není ani zdaleka tak exotický. Pracuje v knihkupectví a její šéf je poměrně nesnesitelný uťáplý chlap. Nesmrtelní přátelé si z ní nepřestávají dělat legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život. Ona by přitom dala všechno na světě za to, kdyby se směla dotknout slavného a neodolatelně krásného spisovatele Setha Mortensena!
Snění o Sethovi však bude muset počkat, protože ve světě nadpřirozených bytostí se začíná dít cosi podivného… a velmi nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem…
Recenze:
Na sérii Georginy Kincaidové jsem byla zvědavá už jen proto, že jí psala Richelle Mead. Možná bych neměla předpokládat, že její zbylé dvě série (Georgina Kincaid a Dark Stan) budou stejně dobré jako Vampýrská akademie.
Bohužel u Succubus Blues vyvstává hned několik problémů. Tím prvním je příběh, který si je hodně podobný s prvním dílem Dark Swan (tuhle výtku bych tedy nejspíš měl mít ke knížce Storm Born, vzhledem k tomu, že vznikla později). Člověk tak nějak tuší, co může čekat a u Meadové už mě ty milostné trojúhelníky vůbec nebaví. Každopádně jsem se po většinu knížky nudila až na pár vedlejších linií, které mě dokázaly zaujmout. Hlavně Georgininy vzpomínky. Jde o to, že tenhle příběh má neuvěřitelný potenciál, který prostě nevyužil. Zato závěrečné vyvrcholení to je úplně jiný nářez, tady to autorka zachránila, tudíž se s klidem můžu těšit na další díl.
Tohle byl ale jen jeden problém. V hlavní hrdince můžeme vidět Rose z Vampýři akademie i Eugenii z Dark Swan. Stejná povaha, stejná atraktivita, stejné vtipné hlášky, stejné smýšlení, stejné všechno. Co se týče dalších postav, tak jsem se v jejich množství lehce ztrácela. Roman mi byl nesympatický už od začátku, na druhou stranu jsem si oblíbila Setha, podle mě nejlepší postava z celé knihy a jeho a Georgininy scény patří k tomu nejlepšímu z celé knihy.
V této knize je hodně cítit autorčin výzkum ohledně mytologie, kterou v knihách používá, což je samozřejmě dobře, i když nemůžu nepodotknout, že existuje spousta autorů, kteří to dokáží dokonale zamaskovat.
Abyste mě nechápali špatně, Succubus Blues určitě stojí za to koupit a přečíst, četla jsem daleko horší knížky a neříkám, že si jí nepřečtu znovu. Možná že český překlad mě zaujme víc než originál.
2 comments:
Já se na tuhle knížku neskutečně těším, až si ji přečtu! .)) I kdyby si napsala, že je úplně otřesná, já bych si jí stejně přečetla! :D
Určitě si jí přečti :) Třeba tomu českej překlad dodá víc šťávy :D Já už jsem asi zmlsaná, co se Richelle týče...
Okomentovat